Utrinki

Evropski teden mobilnosti

27. 9. 2021

V letošnjem tednu mobilnosti je bilo zanimivo dogajanje prav v vseh skupinah – že najmlajši so se z bibo odpravili na sprehod in opazovali promet, se igrali igro semafor ter razvrščali po barvi, veliko je bilo likovno-ustvarjalnih dejavnosti na temo mobilnosti, v eni skupini so otroci ustvarili igro “avtobus” − izdelali so vozovnice, določili voznika in postajališča … V starejših skupinah so pripravili prometni poligon, vsekakor pa je bilo izredno zanimivo in zabavno kolesariti v vrtcu z vsemi prijatelji, pri čemer so otroci tudi urili spretnostno vožnjo ter spoznavali prometno varnost. Slogan evropskega tedna mobilnosti Živi zdravo. Potuj trajnostno smo navezali na svetovni dan športa in tako poudarili gibanje kot skrb za zdrav način ter pomemben del našega vsakdana.

Dostopnost