Utrinki

Teden otroka

12. 10. 2021

Teden otroka je bil povsem obarvan z vsebino letošnje poslanice Razigran uživaj dan! Raznovrstne dejavnosti so v vseh skupinah sledile ključnim sporočilom pomena otroške igre, in sicer igra pomaga razvijati domišljijo, krepi telo, spleta prijateljstva in nas povezuje. Že v najmlajših skupinah so spoznavali različne vrste zelenjave, obiskala jih je tudi Botra Jesen, otroci so se nadvse zabavali v teku in igrah na dežju, v eni skupini so pripravili sadni smuti, se odpravili na prvi izlet, seveda so s seboj vzeli tudi nahrbtnike in prigrizek. V starejših skupinah so imeli pravo zabavo z glasbo in plesom, poskrbljeno je bilo tudi za jedačo, saj so pekli palačinke. Izvedene so bile kamišibaj predstave, senčno gledališče, raziskovanje in igre s sencami, poslikava obraza ter glasbena delavnica, kjer je očka glasbenik predstavil bobne, tako so lahko otroci izkusili igranje na bobne in se pri tem neizmerno zabavali. Pred vrtcem pa je bilo parkirano veliko gasilsko vozilo, otroci so kazali izjemno zanimanje in navdušenje, najboljše pa je bilo, ko se je zaslišala gasilska sirena.

Dostopnost