Utrinki

Vrtec v naravi na Turistični kmetiji Pr”Ožbet

19. 6. 2022

Otroci oddelkov Veverice in Pikapolonice (Enota Sapramiška) so, od 13. 6. 2022 do 15. 6. 2022, izvajali vrtec v naravi na Turistični kmetiji PrﹶOžbet. Avtobus jih je pripeljal v vas Četena Ravan, kjer sta otroke in vzgojitelje prijazno sprejela gospodarica Milena in gospodar Janez. Otroci so se seznanili z delom lovca in si v lovski sobi ogledali trofeje živali, opazovali so košnjo trave, katero so pograbili, naložili na voz ter se na vozu odpeljali do hleva, kjer so nakrmili živali. Preizkusili so se tudi v molži krave in jahanju konja. Odpravili so se na pohod na Stari Vrh in se ustavili v adrenalinskem parku. Otroci so sodelovali pri pripravi testa in peki hlebčka, katerega so vsak svojega odnesli domov. Zvečer so otroci sodelovali pri pripravi kresa in ob njem tudi zaplesali. Vse dni so jedli zdravo in okusno, domače pridelano hrano. Otroci so na kmetiji uživali in bili ponosni, da so lahko nudili pomoč pri različnih kmečkih opravilih.

 

Dostopnost