Utrinki

Evropski teden mobilnosti

27. 9. 2022

Projekt Evropski teden mobilnosti z letošnjim sloganom Trajnostno povezani, smo ozavestili z mnogo pestrimi dejavnostmi. Sicer se trudimo trajnostni način življenja peljati skozi celo leto, v tem tednu pa smo še bolj poudarjali pomen trajnostne mobilnosti. Preko igre smo ponazarjali in ugotavljali, koliko ljudi se lahko pelje z enim avtobusom in koliko bi za tak enak prevoz potrebovali avtomobilov, razmišljali in razvrščali smo trajnostna in ne trajnostna prevozna sredstva, ustvarjali ceste in prevozna sredstva iz odpadnega materiala, se peljali z avtobusom in nadaljevali pot peš, spodbujali starše, da v vrtec pridemo s kolesom, organizirali smo tudi več dejavnosti s kolesom v vrtcu in pripravili različne prometne poligone, z mestnim avtobusom obiskali živalski vrt, se s pomočjo policistov ponovno učili varnosti v prometu in še mnogo drugih dejavnosti …

 

 

Dostopnost