Utrinki

Letovanje v Umagu

2. 11. 2022

Skupini Ježki in Čebelice sta se odpravili “loviti” še zadnje sončne žarke na petdnevno bivanje na Hrvaško, v mesto Umag. Na čudoviti obmorski lokaciji in odličnem vzdušju so otroci preživljali zelo aktivne dni… Iskali so gusarsko pismo, ga našli v steklenici in se naučili pravi gusarski pozdrav. Ta je pripeljal na gusarski poligon, ki je bil postavljen v vodi. Po dvigu gusarske zastave in petju ob spremljavi kitare, so se otroci prelevili v prave gusarje. Preizkusili so se v veslanju in prav dobro jim je šlo, saj so obalo gledali že od daleč. Izdelali so gusarski splav, ki so ga kasneje tudi preizkusili. Lahko se pohvalimo, da je zdržal vse male gusarske junake. To smo morali proslaviti s pravo gusarsko zabavo, saj je bilo vzdušje pravo. In za konec še gusarski pozdrav “heja bumbarasa hej!

Dostopnost