Utrinki

Zaključni izlet: Kekčeva dežela

22. 5. 2023

Otroci iz skupin Srne in Čebele so se podali na zaključni izlet, saj počasi končujejo vrtčevsko obdobje in tako so svoje izkušnje obogatili še z obiskom Kekčeve dežele. Prvi postanek je bil pri jezeru Jasna, kjer je bila malica, nato so se otroci sprehodili okoli jezera, občudovali naravo in vadili petje Kekčeve pesmi. Sledilo je kosilo v gostilni v Kranjski Gori, nato pa vožnja z Bedanc busom do Kekčeve dežele. Otroci so najprej rešili Mojco, ki jo je Bedanc ujel in zaprl v kletko, nato pa iskali Kekca. Na poti so srečali Kosobrina in seveda strašnega Bedanca, ki so ga pregnali s sovjim skovikanjem. Z Mojco in Kekcem so obiskali še Teto Pehto, se tam okrepčali z odličnim zeliščnim čajem in pecivom, ki ga je pripravila Pehta. Kekec je otrokom zaupal eno skrivnost, ki je še do danes niso razkrili, povedali so le, da bi še enkrat z veseljem obiskali Kekčevo deželo.

Dostopnost