Utrinki

Vrtec v naravi – Rakitna

30. 5. 2023

Skupini Žabice in Račke smo od 22. do 24. maja letovali na Rakitni.

Pustolovščino smo pričeli z raziskovanjem brežine in plitvine ob robu rakitniškega jezera, s potrpežljivim opazovanjem smo našteli celo nekaj velikih rib in množico paglavcev.
Naslednjega dne smo si ogledali pastirsko kočo in se pomerili v pastirskih igrah. Hodili smo se hoduljami, metali podkve in vlekli vrv. Zvečer pa smo rajali v težko pričakovani tradicionalni pižama zabavi.
Že ob prihodu na Rakitno so našo pozornost pritegnile živali, ki živijo v hlevu ob mladinskem domu. Zadnji dan našega bivanja na Rakitni smo od blizu občudovali velikega konja, hranili pritlikave kozice, božali kunca in pestovali morskega prašička. Domov smo se vrnili polni lepih vtisov in nepozabnih izkušenj.
Dostopnost